Aktualności
Ulotka informacyjna
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
„11 listopada w naszych sercach gości – jako Święto Narodowe – Dzień Niepodległości”. Słowa piosenki były mottem dla społeczności szkolnej w Chociwiu, gdzie w dniach 9 i 10 listopada b.r. świętowano 103 rocznicę odzyskania przez nasz kraj wolności.
14Pierwszym akcentem było zaprezentowanie przez uczniów z klas 7 i 8 uroczystej akademii, w której przypomniano wydarzenia z listopada 1918 roku. Oprócz pięknie wyrecytowanych wierszy, śpiewano patriotyczne pieśni: Mazurka Dąbrowskiego, Rotę, I Brygadę, Szarą Piechotę. Dodatkową i chyba największą atrakcją były wiernie odtworzone postacie marszałka Józefa Piłsudskiego, który po przybyciu z twierdzy magdeburskiej przejął władzę jako naczelnik państwa oraz dwóch polskich żołnierzy wcielonych do zaborczych armii, przebranych specjalnie do wiersza Edwarda Słońskiego „Ta co nie zginęła”. W tym miejscu składamy podziękowania dla p. Ryszarda Czapińskiego za udostępnienie strojów. Całość podniosłej – patriotycznej atmosfery dopełniły flagi powiewające na budynku szkoły, galowe stroje oraz asysta pocztu sztandarowego.
Dopełnieniem obchodów Święta Niepodległości był udział w akcji „Szkoła do hymnu”, w ramach której cała społeczność szkolna o godzinie 11.11 odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.
Korzystając z zaproszenia organizatorów gminnych obchodów Narodowego Święta 11 Listopada uczniowie ze szkoły z Chociwia wraz z Dyrekcją i opiekunami udali się do Widawy. Celebrowanie tego święta przebiegało następująco: przemarsz zgromadzonych do Kościoła Świętego Marcina, Msza Święta, przemarsz do rynku i złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.
Przemowy dotyczące minionych wydarzeń z roku 1918, asysta orkiestry, uroczysty apel harcerzy sprawiły, że była to wspaniała, żywa lekcja historii, manifestacja patriotyzmu i dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Rafał Kozakowski
Szkoła pamięta...
- 1
W dniu 28 października b.r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Szkoła Pamięta. Wraz z opiekunem p. Rafałem Kozakowskim odwiedzili miejscowy cmentarz w Restarzewie. Tu posprzątali groby osób zasłużonych dla miejscowej społeczności, księży, nauczycieli
i pracowników niepedagogicznych związanych z oświatą na terenie naszej gminy oraz zbiorową mogiłę osób, które zginęły w trakcie wojen światowych, ofiar niemieckich i sowieckich oprawców. Następnie zapalono znicze i zmówiono krótką modlitwę ku pamięci zmarłych.Rafał Kozakowski
Konkurs ekologiczny
,,Zaprojektuj swoją ekologiczną torbę na zakupy”
4Konkurs ekologiczny
Od wielu lat w naszej szkole podejmujemy różnorodne działania służące kształtowaniu właściwych postaw proekologicznych. Zorganizowany w październiku konkurs ,,Zaprojektuj swoją ekologiczną torbę na zakupy” miał na celu zaangażowanie uczniów do podjęcia aktywności związanych z ochroną naturalnego środowiska. Przedmiotem konkursu było samodzielne zaprojektowanie i wykonanie wielorazowej torby ekologicznej z tkaniny recyklingowej.
Prace uczniów zaskoczyły komisję konkursową pomysłowością i ciekawym wykonaniem.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
w kategorii klas IV-VI
I miejsce Julia Olczak
II miejsce Izabela Biniek
III miejsce Adrianna Werner
w kategorii klas VII-VIII
I miejsce Dominika Malinowska
II miejsce Kacper Galuś
III miejsce Oliwia Sicińska, Wojciech Łyżwa, Oliwia Gacka
Gratulujemy!
Pamiętajmy, że za stan środowiska naturalnego jesteśmy wszyscy odpowiedzialni. Dlatego na co dzień segregujmy odpady, nie wyrzucajmy śmieci do lasu, oszczędzajmy wodę…
Kinga Jaros
Wycieczka klasy 4 i klasy 5 do kina w Bełachatowie
18 października uczniowie klasy 4 i 5 pod opieką wychowawców pojechali na wycieczkę do kina w Bełchatowie, na film pt. „Jak rozmawiać z psem”. Film ten - to opowieść o chłopcu, który słyszał myśli swojego psa. Była to przygoda pełna humoru, zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni. Każdy kto poznał myśli psa o imieniu Henry, ma teraz inne spojrzenie na swojego czworonożnego przyjaciela.
Dzień Edukacji Narodowej
Każdy nowy rok szkolny jest inny, każdy stawia nowe wyzwania, każdy różne oczekiwania.Jaki będzie ten? Czym nas zaskoczy, a może zadziwi? Czas pokaże…
8Niezmienna od zawsze w polskiej szkole pozostaje idea przekazywania wiedzy i wychowywania kolejnych pokoleń młodych ludzi, którzy oczekują od swoich nauczycieli przykładu życia, wsparcia i odpowiedzi na coraz trudniejsze i nurtujące ich pytania.
Dzień Edukacji Narodowej powszechnie zwany Dniem Nauczyciela jest doskonałą okazją, aby pozwolić sobie na spontaniczne refleksje i najpiękniejsze podziękowania "...ZA TO, ŻE JEDNAK I ŻE POMIMO..." mamy wciąż wspaniałych, mądrych i wrażliwych pedagogów i wychowawców, którzy codzienną swą pracą udowadniają, że nie brakuje im entuzjazmu, zaangażowania i poświęcenia.
Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, czego Wam żyć? Energii? Pasji? Zdrowia? Wytrwałości? Przyjmijcie od nas te i wszystkie inne najpiękniejsze życzenia oraz podziękowania i nie zapomnijcie, że tylko z Wami „ i nie tylko we śnie szkoła jest piękną bajką”.
W naszej szkole z okazji Dnia Nauczyciela odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IV- V i VI pod kierunkiem swoich wychowawców p. A. Grabarczyk, p. A. Szczepanowskiej i p. K. Jaros.
Humorystyczne scenki inspirowane wydarzeniami z pokoju nauczycielskiego i przerw międzylekcyjnych rozbawiły publiczność do łez, a niektórym przypomniały, że w szkole wcale nie musi być nudno. Całość uzupełniły brawurowo wyśpiewane piosenki pod batutą p. M. Szydłowskiej.
Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Widawa p. Michał Włodarczyk, Sekretarz Gminy Widawa p. Agnieszka Galuś oraz Ksiądz Proboszcz restarzewskiej parafii Bartłomiej Lesiak. Wszyscy pracownicy szkoły od gospodarza naszej gminy otrzymali piękne kwiaty.
Konkurs „List do Taty”
W ubiegłym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Edycji Konkursu „List do Taty”, którego organizatorem była Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP.
Powstały piękne listy opowiadające o wyjątkowych relacjach łączących ojców ze swoimi dziećmi, które zostały wysłane do oceny konkursowej. Przez całe wakacje wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na werdykt jury.
W końcu ukazały się wyniki, a nich 3 wyróżnienia, które otrzymałam ja - Julia Olczak oraz moja, o rok starsza koleżanka, Maja Ochocka.
W nagrodę 12 października 2021 roku na zaproszenie Senatora RP Pana Macieja Łuczaka pojechaliśmy do Pabianic w celu odebrania nagród. W godzinach popołudniowych wraz z rodzicami oraz naszymi nauczycielami: Panią Katarzyną Nawrot-Raszewską i Panią Anną Szymańską odwiedziliśmy Pana Senatora w Jego biurze.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Pan Senator opowiadał jaki „ miał trudny orzech do zgryzienia”, aby z ponad 40 listów wybrać te, które zasługiwały na nagrody i wyróżnienia. Rozmawialiśmy również
o wspólnych zainteresowaniach i nauce . Zostaliśmy nawet zaproszeni do Senatu.Pan Senator Maciej Łuczak to wspaniały człowiek, sympatyczny i zawsze uśmiechnięty. Na koniec spotkania wręczył nam bardzo atrakcyjne nagrody i pogratulował tak pięknie napisanych listów, których treść publikujemy poniżej. Zaprosił nas również do wzięcia udziału w kolejnej edycji, z nadzieją na zajęcie miejsc na podium.
uczennica klasy V Julia Olczak
Najukochańszy Tato!
Piszę do Ciebie, ten krótki list, aby właśnie w Dniu Ojca podziękować Ci za 11 wspaniałych lat życia, które wspólnie spędziliśmy.
To Ty, Tato jesteś ze mną od samego początku. Byłeś przy moich narodzinach, odcinałeś mi nawet pępowinę. Pamiętam, jak opowiadałeś mi to ze łzami w oczach, byłeś wtedy bardzo szczęśliwy. Powtarzałeś, że to był największy prezent jaki dostałeś na Dzień Ojca, ponieważ urodziłam się kilka dni wcześniej. Doskonale wiem ile Ci zawdzięczam. Dzięki Twojemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy mam szczęśliwą rodzinę i piękny dom, który wybudowałeś własnymi rękoma z niewielką pomocą murarzy. Te nasze wspólne lata wiele mnie nauczyły. To Ty, kochany Tatusiu tłumaczyłeś mi jak postępować zgodnie z określonymi zasadami, jak należy zwracać się do najbliższych, jak odzywać się z szacunkiem do osób starszych, jakich form grzecznościowych używać oraz jak reagować w trudnych sytuacjach.
Tatusiu, jesteś moim prawdziwym przyjacielem, wiem, że zawsze mogę na Ciebie liczyć i powierzyć Ci swoje problemy. Dziękuję Ci za to, że nigdy nie zbagatelizowałeś moich spraw, nie zostawiłeś w potrzebie. Uwielbiam spędzać z Tobą czas. Dziękuję Ci, że starasz się mi wszystko wytłumaczyć i wiele pragniesz mnie nauczyć. Podobają mi się Twoje słowa, że jestem „twoim synkiem”, któremu musisz wszystko przekazać. Lubię pracować z Tobą i jak tylko mogę staram Ci się pomóc. Z ochotą chodzę z Tobą karmić nasze zwierzęta, dawać im wodę, paszę, marchewkę czy sianko. Uwielbiam również, pracować przy sianokosach, bo to pożywienie dla moich domowych zwierzątek. To Ty, Tatusiu spełniasz moje najskrytsze marzenia. Pamiętam jak w tajemnicy przed mamą kupiłeś mi chomiczka, ptaszki, a potem króliczka. Jednak największym i najpiękniejszym podarunkiem był konik, którego tak pragnęłam, choć wiem, że w życiu nie liczą się tylko prezenty. Wiem, że zrobiłeś to z miłości, którą mnie obdarzasz. I jak tu Ci nie dziękować. Dziękuję Ci za wszystko za życie dach nad głową, pomocną dłoń i beztroskie dzieciństwo.
Pamiętam Twe słowa, że w domu było was sześcioro i nie mogliście mieć tak wspaniałego dzieciństwa, dlatego Ty starasz się, aby moje i siostry dzieciństwo było wspaniałe, by niczego nigdy nam nie brakowało.
Zapewniam Cię, Tatusiu, że zawsze możesz na mnie liczyć. Pragnę, byś w przyszłości był ze mnie dumny, dlatego staram się dobrze uczyć i być wzorową uczennicą.
Razem z całą rodziną jesteście dla mnie największym skarbem świata. Pamiętaj o tym, że bardzo, bardzo Cię kocham.
Twoja Kochana córeczka,
Julianek
Chociw, 22.06.2021r.
Kochany Tatusiu!
Mija już drugi tydzień Twojej podróży służbowej, a więc dwa bardzo długie tygodnie bez Ciebie. Jeszcze nigdy na tak długo się nie rozstawaliśmy. Przyzwyczaiłam się, że zawsze jesteś przy mnie, gotowy, żeby w czymś mi pomóc, coś wytłumaczyć, przed czymś ochronić. Dlatego tęsknie za Tobą bardzo tatusiu i odliczam dni do Twojego powrotu.
Bez Ciebie nic nie jest takie samo. Jajecznica w niedzielny, leniwy poranek już nie smakuje tak wyjątkowo. Powrotu ze szkoły nie są już takie radosne, a oglądanie w samotności naszego ulubionego programu „Wojny samochodowe” straciło zupełnie sens. Jak wiesz, chłopacy są na to za mali, a mamę motoryzacja kompletnie nie interesuje.
Teraz kiedy Cię nie ma, doceniam ile rzeczy robiłeś w domu. Kilka dni temu przestało działać moje radio. Popsuła się też zmywarka i mama musi zmywać ręcznie. Kiedy wrócisz, wszystko razem wspólnie naprawimy, bo bardzo lubię z Tobą majsterkować. Pamiętasz tato, jak razem skręcaliśmy meble dla moich braci? Nauczyłeś mnie wtedy różnicy pomiędzy śrubokrętami i teraz radzę sobie lepiej niż mama ,z czego jestem bardzo dumna!
Jutro jest Dzień Taty. Pierwszy, który spędzimy osobno. Dlatego piszę ten list, żebyś wiedział, że Cię bardzo mocno kocham i zawsze będę o Tobie pamiętać.
Chciałabym złożyć Ci najlepsze życzenia: zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń i zadowolenia z nas, Twoich dzieci. Chcę żebyś wiedział, że doceniam cały trud, który włożyłeś w moje wychowanie. Dziękuję Ci za czytanie bajek na dobranoc, za gry w planszówki do północy i za wspólne oglądnie meczy piłki nożnej. Za to, że nauczyłeś mnie znaków drogowych, trzymałeś za rękę, kiedy uczyłam się jeździć na rowerze i za ten wielki tunel, który wykopałeś dla mnie łopatką do piasku, którego zazdrościli mi wszyscy w Łebie!
Ty pewnie myślisz, że ja tego nie widzę, kiedy przed spaniem dokładnie oglądasz mój pokój, sprawdzając, czy nie czai się na mnie żaden komar? A może myślisz, że tego nie widzę, że wyłącznie dla mnie jeździsz na narty, mimo że nie cierpisz zimy? Wszystko to wiem i nigdy Ci tego nie zapomnę.
Dziękuję Ci za to, że nigdy mnie nie oceniasz i nie krytykujesz. Wierzysz we mnie bardziej niż ja sama i nie pozwalasz mi się poddać.
Wiem tato, że wszystko co robisz, robisz z myślą o nas, żeby nam w życiu było lżej.
Jestem Ci za wdzięczna i czekam cierpliwie na Twój powrót.
Twoja córeczka
Majeczka
CIEKAWE MIEJSCA W NASZEJ OKOLICY…
W dniu 2 października b.r. uczniowie naszej szkoły, szczególnie zainteresowani historią swojego regionu, udali się na wycieczkę rowerową w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Ciekawe miejsca w naszej okolicy”. Pod opieką p. Rafała Kozakowskiego z udziałem rodziców oraz absolwentów wybrali się do miejscowości Faustynów i w okolicę Świętych Ługów w celu obejrzenia fortyfikacji będących elementem obrony Armii Łódź z września 1939 roku. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz przeczytania relacji autorstwa uczennicy klasy VIII Dominiki Malinowskiej.
Wycieczkę szlakiem okolicznych bunkrów rozpoczęliśmy przy naszej szkole- Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chociwiu. Na czas wyjazdu wyposażyliśmy się w kamizelki odblaskowe. Ruch pojazdów w naszych okolicach jest mały, ale bezpieczeństwo najważniejsze. Kierując się w stronę Chrząstawy, przejechaliśmy przez most na rzece Widawce, następnie odwiedziliśmy miejscowość Goryń. Na jej końcu podziwialiśmy przydrożną kapliczkę z krzyżem z 1907r. Pokonawszy drogę przez las, dotarliśmy do miejscowości Chrząstawa, znajduje się tam krzyż, przy którym skręciliśmy w prawo w stronę miejscowości Dubie. Po przejechaniu około 1km zauważyliśmy kamień upamiętniający zmarłego Leśnika, następnie skręciliśmy w lewo w stronę tzw. Św. Ługów. W drodze do Uroczyska Św. Ługi mogliśmy podziwiać przyrodę, ptactwo i różne rośliny znajdujące się pod ochroną. Obecnie w miejscu tym jest całkowity zakaz połowu ryb.
Kiedy pokonaliśmy piaszczystą górkę, naszym oczom ukazał się pierwszy bunkier Polskiej Armii Łódź. Przed zwiedzaniem tego obiektu upewniliśmy się czy nie ma w nim nieproszonych gości – żmij, nietoperzy. A właściwie to może my nimi byliśmy?
Po zwiedzeniu i sfotografowaniu tego interesującego miejsca udaliśmy się do następnego bunkra. Po przejechaniu około 300m po prawej stronie odsłonił nam się następny obiekt o nazwie Grunwald. Tam posililiśmy się i odpoczęliśmy. Następnie przejechaliśmy przez miejscowość Faustynów.
Kolejnym bunkrem na naszej trasie był Grom, leży on na prywatnej działce. 200m dalej skręciliśmy w lewo, a po prawej stronie trasy ujrzeliśmy bunkier Polskiej Armii Łódź o nazwie Groźny. Został on prawdopodobnie wysadzony w 1945 r. przez Armię Radziecką. Można tam ocenić grubość prętów zbrojenia, ścian a nawet dywagować ile należało użyć materiałów wybuchowych do rozbicia takiej budowli.
Na wycieczce zauważyliśmy, że wloty na karabiny maszynowe były skierowane w stronę północno-wschodnią, może to świadczyć, że miały one za zadanie bronić przed nieprzyjaciółmi ze wschodu ( czyli Rosjanami ). Po krótkiej przerwie i zrobieniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się w drogę powrotną.
Przejeżdżając przez miejscowość Faustynów, należy pamiętać, że tam mieszkali też osiedleńcy z Czech. Przy okazji naszej wyprawy odwiedziliśmy też boisko sławnego klubu sportowego LZS Chrząstawa oraz obejrzeliśmy stary las w Goryniu. Dowiedzieliśmy się, że to stara wieś, która kiedyś nosiła nazwę Goreń. Nazwa ta pochodzi od ognia czyli częstych pożarów. Na skrzyżowaniu w kierunku Rudy, po lewej stronie znajduje się najwyższy punkt wysokościowy naszej miejscowości i gminy. Wysokość ta wynosi 165 m n.p.m. To miejsce nazywane jest Przykrą Górą.
W czasie naszej wycieczki pokonaliśmy około 20 km, jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy przemierzyć szlak, na którym nasi żołnierze bronili ukochanej ojczyzny - Polski. Cześć i chwała Bohaterom !!!
Zbiórka elektrośmieci
Witajcie Przedszkolaki
Witajcie Pierwszaki
1 września 2021r. podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 odbyło się pasowanie uczniów I klasy. Pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej nastąpił akt ślubowania oraz pasowania na ucznia I klasy. Następnie wychowawca klasy wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy. Miejmy nadzieję, iż słowa ślubowania będą towarzyszyły im przez długie lata szkolne.
Życzymy pierwszakom wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Konkurs Tetris Challenge
Akcja ŻONKIL 2021
19 kwietnia 1943 r. –78 lat temu wybuchło Powstanie w Getcie Warszawskim. Było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie.
Dlaczego żonkile?
Żonkile są symbolem pamięci o powstaniu. Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca ŻOB. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu.
Organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcja ma na celu rozpowszechnianie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania.
-
Szczepanowska
-
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu
Sprawozdanie z realizacji Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowanego
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chociwiu
W tym roku już po raz kolejny nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Inicjatywę uczestnictwa w obchodach DBI zgłosiliśmy na stronie www.saferinternet.pl.
Szkolne obchody DBI w tym roku były realizowane w miesiącu lutym i w marcu poprzez wykonanie różnorodnych zajęć edukacyjnych.
Tematyka zajęć dla uczniów klas I-VIII:
- Prywatność w sieci i publikowanie zdjęć w sieci. Znajomości z osobami poznanymi w sieci.
- Czym jest hejt? Co zrobić gdy jesteśmy świadkami cyberprzemocy.
- Jak zabezpieczyć swoje urządzenie.
-Nadmierne korzystanie z Internetu.
-"Asy Internetu"Sieciaki.pl, owce w sieci- przypomnienie zagrożeń czyhających w Internecie.
- Jak ustrzec się przed uzależnieniem od komputera i Internetu.
- Jak uzyskać pomoc w razie potrzeby?
Podejmowane przez nas działania pozwoliły osiągnąć zamierzone cele, tj. uświadomiły uczniom zagrożenia czyhające na nich w Internecie oraz przybliżyły kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Zajęcia łączące naukę z zabawą wciągają uczniów i doskonale spełniają swoją rolę edukacyjną.
A.Szczepanowska, A. Grabarczyk. G. Konieczny
Wielkanoc z matematyką
Origami to sztuka, której edukacyjną zaletą jest różnorodność technik. Składanie form przestrzennych czy płaskich z płaszczyzn o kształtach ścian figur platońskich tworzy wiele możliwości zastosowania origami w edukacji jako ćwiczeń, zabaw, gier czy zadań. Nasze uczennice: M. Gulczyńska, D. Malinowska, O. Sicińska, H. Grill, L. Gustowska i J. Olczak - by oderwać się od świątecznych przygotowań, wzięły kartkę papieru, włączyły film i tak powstały piękne zajączki… Niektórzy uczniowie rozwiązali także wielkanocne sudoku 😊
A. Szczepanowska
Zmiana IOD
Informujemy, iż od dnia 09.04.2021 r. funkcję Inspektora Ochrony Danych będzie pełnił Pan Tomasz Szwed.
Adres poczty elektronicznej: inspektor@cbi24.pl
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szanowni Państwo!
1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od milionów Polaków – w tym od nas samych – poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.
Wszechstronna i rzetelna wiedza na temat naszego kraju i jego mieszkańców to nasze wspólne dobro, a także ogromny kapitał na dziś i na jutro.
Podstawową i obowiązkową formą w tegorocznym spisie ludności jest SAMOSPIS INTERNETOWY.
Dodatkowo z uwagi na sytuację epidemiczną jest to najbezpieczniejsza forma, a także najwygodniejsza forma wypełnienia swojego obowiązku.Formularz spisowy dostępny jest od 1 kwietnia na stronie https://spis.gov.pl/
Dla osób, które same nie będą mogły dopełnić obowiązku samospisu, w tutejszym Urzędzie Gminy (Miasta) przygotowane zostało stanowisko do samospisu.
Jeżeli nie spiszą się Państwo internetowo, a skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy, będą musieli Państwo udzielić mu odpowiedzi.
Nasz udział w spisie jest nie tylko prawnym obowiązkiem ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny!
Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Nie taka ortografia trudna, jeśli ją namalują.
Pracujemy zdalnie, ale bardzo intensywnie! Aby zasady ortograficzne nie były nam straszne, nasi uczniowie w sposób bardzo ciekawy i kreatywny tworzyli rebusy ortograficzne. Takiego działania bowiem wymagał nasz Szkolny Konkurs Ortograficzno – Plastyczny. Jak zawsze prace zaskoczyły nas pomysłowością i ciekawym wykonaniem. A oto zwycięzcy i ich prace:
Kategoria IV-VI SP
I miejsce- Julia Olczak kl. IV
II miejsce ex aequo – Dominika Woźniak, Julia Zduniak – kl.VI
Kategoria VII-VIII SP
I miejsce – Otylia Szydłowska -kl. VIII
II miejsce ex aequo – Weronika Raszewska, Klaudia Woźniak – kl. VII
III miejsce – Emilia Krata- kl. VIII
Gratulujemy!!!
3
„Zdolni – zdalnie…”
Na przełomie grudnia i stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chociwiu wzięli udział w Regionalnym Konkursie Historyczno – Artystycznym z okazji 100 – lecia Archidiecezji Łódzkiej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 64 z Łodzi.
Konkurs rozegrano go w trzech kategoriach. Uczniowie naszej placówki wzięli udział w dwóch z nich: w kategorii plastycznej i informatycznej uczennica klasy 4 Julia Olczak, a wyłącznie w kategorii informatycznej następujący uczniowie: z klasy 5 – Kamil Bartoszek, Maja Ochocka, z klasy 6 – Adrian Bińkowski, Kacper Galuś, Marcel Klekotka, Iga Radzioch, Igor Radzioch, z klasy 7 Oliwia Sicińska i Wojciech Łyżwa.
Tak liczny udział i przede wszystkich duży wkład pracy włożony przez uczniów zaowocował wspaniałymi osiągnięciami. Uczniowie naszej szkoły nie mieli sobie równych, pokonali 64 konkurentów ze szkół w Bełchatowie, Koluszkach, Lutomiersku, Łodzi, Moszczenicy i Tomaszowie Mazowieckim, zajmując w kategorii wiekowej uczniów klas 4-6 odpowiednio: ex aequo pierwsze miejsce Kacper Galuś i Marcel Klekotka, drugie miejsce Iga Radzioch.
Zwycięska prezentacja Kacpra Galusia stworzona w programie Microsoft Point przedstawiała historię Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Restarzewie, natomiast prace Marcela Klekotki i Igi Radzioch przywoływały niezapomniane wspomnienia z pielgrzymek Jana Pawła II do Łodzi.
Opiekunami uczestników konkursu byli nauczyciele pan Grzegorz Konieczny i pan Rafał Kozakowski.
Gratulujemy wszystkim uczniom, dziękujemy za podjęty trud w poszukiwaniu i opracowaniu materiałów potrzebnych do stworzenia prac, z których nasza szkoła i gmina mogą być tylko dumne.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach
Archiwum Aktualności