Na zajęciach z robotyki uczniowie klasy 6 skonstruowali i zaprogramowali bliźniacze roboty tańczące brack dance. Z kolei młodsi koledzy i koleżanki z klasy 5 budowali alarm i radio. Wszyscy chętnie rysowali za pomocą długopisów 3D różne projekty.
Nowe projekty na zajęciach robotyki
- 12
Choinka szkolna 14.02.2025r.
- 150
Rozpocznij przygodę ze szkołą...
Choinka w Oddziale Przedszkolnym 31.01.2025r.
- 46
,,Kleks i wynalazek Filipa Golarza" 30.01.2025r.
Czy fantazja ma jeszcze siłę, by pokonać nowoczesną technologię? Na to pytanie uczniowie klas 4-8 próbowali uzyskać odpowiedź podczas wspólnego oglądania filmu ,,Kleks i wynalazek Filipa Golarza". Dowiedzieli się również, że warto (a nawet trzeba!) zachować w sobie odrobinę młodzieńczej naiwności i prostolinijności oraz nigdy nie przestawać marzyć.
Kajko i Kokosz oraz... 24.01.2025r.
A może by tak zostać twórcą komiksów? Przygody dwóch sympatycznych wojów tak nam się spodobały, że spróbowaliśmy swoich sił. I co myślicie? Bo my jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni.😀 A.S.
Dzień Babci i Dziadka 21.01.2025r.
- 107
W dniu 21 stycznia 2025 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy robi się cieplej na sercu. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe związane z tym świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swe role, a zaproszeni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Oprócz montażu słowno- muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuków. Frekwencja jak co roku dopisała. Następnie zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i zadumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
Agnieszka Czarczyńska
Mistrzostwa Powiatu Łaskiego w piłce siatkowej chłopców 15.01.2025r.
- 32
Dziś 15 stycznia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chociwiu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łaskiego w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny, po zaciętej walce Mistrzem Powiatu została Szkoła Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łasku. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Walentego Widawczyka w Widawie, podium uzupełniliśmy my - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chociwiu. Czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Wiewiórczynie. Na zakończenie Pani Dyrektor Bogusława Krysiak wręczyła dyplomy i PUCHAR MISTRZA.
Ciekawe lekcje języka polskiego 09.01.2025r.
- 4
Podczas lekcji języka polskiego każdy znajdzie „coś” dla siebie. Uczennice klasy V - Nikola, Maja i Marysia przeobraziły się w mitologiczne postacie. Kto zgadnie o kim mowa? Może podpowiedzią będą ich atrybuty i piękne stroje zaprojektowanie i uszyte z pomocą domowników?
Brajan nie lubi siedzieć w jednym miejscu, więc próbował swoich sił w polonistycznym labiryncie. Chociaż nie było tam Minotaura, to poruszanie się w nim wszystkich przyprawiało o dreszczyk emocji, a wyjście tą samą drogą okazało się nie lada wyzwaniem. Na szczęście pod ręką mieliśmy kłębek nici Ariadny, a ponieważ znaliśmy jej zastosowanie, zadanie zostało zaliczone.
Nadia od początku roku tworzy swoje przedmiotowe portfolio. Jej prace plastyczno- techniczne nawiązują do lektur szkolnych, utrwalają wiedzę, rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Wielokrotnie oddają jej różne emocje.
A co ja mam dla siebie? Ich spontaniczną radość i szczere uśmiechy oraz przekonanie, że warto mieć w sobie coś z dziecka i coś z zakręconego belfra.
K. Nawrot -Raszewska
Klocki KORBO na robotyce w klasie 6
- 2
Zabawki edukacyjne typu klocki Korbo oprócz zabawy uczą i rozwijają. Poprawiają zdolności manualne, sprzyjają rozwojowi koordynacji ręka-oko, stymulują zmysły, a także pomagają w kreatywnym myśleniu. Za ich pomocą zbudować można ograniczoną jedynie wyobraźnią ilość konstrukcji.
Zabawę klockami można wykorzystać też do nauki zagadnień z zakresu mechaniki i techniki. Nauka działania kół zębatych, przełożeń, czy działania np. dyferencjału z pomocą klocków staje się naprawdę dziecinnie prosta. Tłumaczenie nawet skomplikowanych zjawisk jest znacznie prostsze i poparte konkretnym, namacalnym przykładem. W świecie zdominowanym przez technologię, takie umiejętności są niezwykle cenne i pomagają w lepszym zrozumieniu zmiennego świata.
A. Szczepanowska
Wigilia w klasie IV 20.12.2024r.
- 5
20 grudnia w IV klasie odbyła się klasowa Wigilia. Przygotowaliśmy nakryty białym obrusem stół, na którym znalazło się sianko, świeca wigilijna oraz przygotowane dzięki pomocy Rodziców smakołyki. Wspólne przygotowanie stołu służyło budowaniu relacji i sprawiło nam wiele radości. Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Było to niezapomniane wydarzenie, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój.
Zajęcia uczniów trzeciej klasy w ekopracowni 19.12.2024r.
- 6
Uczniowie trzeciej klasy wspólnie z wychowawczynią p. Jolantą Kowalczyk wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ekopracowni geograficzno-fizycznej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem zapoznali się z wyposażeniem pracowni. Dowiedzieli się m.in. o wykorzystywaniu alternatywnych źródeł energii - wody, wiatru i Słońca. Podczas zajęć mieli możliwość poznania budowy wewnętrznej Ziemi i zjawisk magnetycznych.
Kinga Jaros
Jasełka 17.12.2024r.
"Jeden jest Bóg, który syna daje, rozgłośmy tę nowinę na wszystkie kraje"
59
Podsumowanie działań ... 17.12.2024r.
... w ramach realizacji programu "Jesteśmy mieszkańcami Ziemi i naszego regionu... dla siebie i przyszłych pokoleń", w związku z powstaniem nowej pracowni przy dofinansowaniu z WFOŚiGW w Łodzi.
10W dniu dzisiejszym, t.j. 17 grudnia 2024 r. podsumowaliśmy działania prowadzone w ramach realizacji projektu „Jesteśmy mieszkańcami Ziemi i naszego regionu… dla siebie i przyszłych pokoleń”. Podczas oglądania krótkiej prezentacji multimedialnej wspomnieliśmy m.in. ciekawe lekcje geografii, fizyki i przyrody z wykorzystaniem wyposażenia nowej pracowni, zajęcia prowadzone przez zaproszonych gości, wycieczki i warsztaty oraz liczne konkursy. Ich zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Byli to:
- w interdyscyplinarnym konkursie wiedzy „Poznaj swoją okolicę”:
- miejsce - Maja Fortuniak
- miejsce - Amelia Młynarczyk
- miejsce - Nikola Sekieta
- w konkursie fotograficznym „Moja okolica w obiektywie”:
- miejsce - Maria Furman
- miejsce - Maja Fortuniak
- miejsca - Julia Olczak
- Filip Jaros
- Maja Galuś
- Biegu na orientację: (startowano parami)
- miejsce - Marcel Nowakowski i Krzysztof Kargol
- miejsce - Maja Kowalczyk i Krystyna Budzyńska
- miejsca - Nadia Naiberg i Julia Olczak
- Szymon Kubiak i Wiktor Barabasz
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz wszystkim osobom, które pomogły
w realizacji tego zadania.Rafał Kozakowski
Nasze ekologiczne choinki 17.12.2024r.
- 2
W czasie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Ekologiczna choinka”, zorganizowanym w ramach zajęć w ekopracowni powstałej dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w Łodzi. Uczniowie naszej szkoły - samodzielnie lub wspólnie z rodzicami i dziadkami - wykonali choinki różnymi technikami, wykorzystując bardzo różnorodne surowce wtórne lub naturalnego pochodzenia znajdujące się w ich najbliższym otoczeniu. Konkurs miał na celu pokazanie, że recykling to nie tylko sposób na ograniczenie odpadów, ale także wspaniała okazja do twórczej zabawy. Dodatkowo konkurs inspirował do proekologicznych postaw oraz rozwijał kreatywność naszych uczniów.
Młodzi artyści wykazali się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem, tworząc przepiękne choinki. Każda praca to małe dzieło sztuki, które pokazuje, że dbałość o środowisko może iść w parze z artystyczną pasją. Przygotowane prace konkursowe wzbudzały zachwyt, dlatego postanowiono wszystkim uczestnikom przyznać I miejsce.
Ekologiczne choinki wykonali:
MAJA AUGUSTYNIAK
PATRYK BARABASZ
WIKTOR BARABASZ
SZYMON FORTUNIAK
WIKTORIA GACKA
MAJA KOWALCZYK
IGOR LUDWICZAK
AMELIA MŁYNARCZYK
JAKUB NIEZGODZKI
SZYMON NIEZGODZKI
KORNELIA NOWAK
MARTYNA NOWAK
JULIA OLCZAK
LENA OLCZAK
BLANKA PAPUGA
ZUZANNA PIĄTEK
AMELIA STEFAŃCZYK
NADIA ŚWISTEK
BARBARA WALCZAK
W wyniku plebiscytu spośród przygotowanych choinek wybraliśmy trzy, które uzyskały najwięcej naszych głosów. Są to choinki wykonane przez Igora Ludwiczaka, Wiktora Barabasza i Barbary Walczak.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Wasza pomysłowość nas zachwyciła! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Kinga Jaros
2
"Poetycka karuzela Juliana Tuwima" 10.12.2024r.
Powiatowy Konkurs Recytatorski
510 grudnia w Bibliotece Publicznej w Łasku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poetycka karuzela Juliana Tuwima ". Nie mogło i nas tam zabraknąć. Reprezentowały nas cztery uczennice: Kalina Radzioch, Lena Olczak, Amelia Młynarczyk, i Adrianna Werner. Kalina Radzioch z klasy pierwszej w kategorii klas 1-4 otrzymała wyróżnienie. Adrianna Werner z klasy siódmej w kategorii klas 5-8 zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy. Brawa dla wszystkich dziewczyn za odwagę, talent i chęć do działania. Jesteście wspaniałe!
Mikołajki 06.12.2024r.
- 29
Las bliżej nas ... 05.12.2024r.
Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa w Kolumnie p. dr. inż. Mariuszem Milewskim
4Kolejnym z działań jakie podjęliśmy w ramach realizacji programu „Jesteśmy mieszkańcami Ziemi i naszego regionu… dla siebie i przyszłych pokoleń” było zorganizowanie spotkania z leśnikiem. Nasze zaproszenie przyjął p. dr inż. Mariusz Milewski- inżynier nadzoru Nadleśnictwa Kolumna. W spotkaniu w ekopracowni powstałej dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, które odbyło się 5.12.24 roku wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 wraz z nauczycielami.
Celem spotkania było uświadomienie uczniom ogromnego znaczenia lasów – gospodarczego, społecznego i przyrodniczego. Podczas prelekcji nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o pracy leśników. Pan dr Mariusz Milewski omówił zalety drewna jako surowca do wszystkiego. Pochodzenie, sposób pozyskania i właściwości fizyczne drewna sprawiają, że jest ono najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystujemy na tak wielką skalę. Dowiedzieliśmy się też o sposobach użytkowania lasu. Zdobyliśmy wiedzę dotyczącą hodowli lasu. Pan leśnik opowiedział nam o działaniach mających na celu zachowanie trwałości lasów.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał prezent w postaci pamiątkowych długopisów.
Podczas spotkania z p. Mariuszem Milewskim nie zabrakło wspomnień z czasów szkolnych, ponieważ pan leśnik jest absolwentem naszej szkoły.
Kinga Jaros
Sprzątaliśmy dla Polski ...
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 03.12.2024r.
- 5
Archiwum Aktualności